NAUKOVÉ A SPORTOVNÍ SOUTĚŽE

OKRESNÍ KOLA

Atletický trojboj 2017

Dne 22.6.2017 se konalo okresní kolo v atletickém trojboji, v Klatovech. Soutěžilo se ve třech disciplínách 50 m běh, skok daleký, hod kriketovým míčkem. Mladší kategorie ve složení Jakub Posavád, Lukáš Smolík, Adéla Veringerová, Lucka Posavádova obsadili 13. místo. Starší kategorie ve složení Kateřina Buchtová, Kristýna Větrovcová, Marek Vondryska, Lukáč Klečka obsadili 8. místo. V kategorii jednotlivců jsme vybojovali 3. místo díky Kateřině Buchtové a získali pro školu bronz.

Biologická olympiáda

Ve čtvrtek 20. dubna se žákyně 8. třídy Jana Halíková zúčastnila okresního kola Biologické olympiády, které se konalo v Domě dětí a mládeže v Horažďovicích. V konkurenci žáků ze základních škol a gymnázií vybojovala vynikající 4. místo. Gratulujeme k výbornému výsledku.

Olympiáda z matematiky

Ve úterý 4. dubna se žákyně 7. třídy Gabriela Bělochová zúčastnila okresního kola Olympiády z matematiky, která se konala v Domě dětí a mládeže v Klatovech. V konkurenci žáků ze základních škol a gymnázií klatovského okresu obsadila Gábina vynikající 2. místo. Gratulujeme k výbornému výsledku.

Olympiáda v anglickém jazyce

Dne 22.2.2017 se uskutečnilo okresní kolo Olympiády v anglickém jazyce. Soutěž se konala v Domově dětí a mládeže v Klatovech a naší školu reprezentovaly žákyně 9. ročníku Natálie Marešová a 7. ročníku Gabriela Bělochová.
V konkurenci 16ti soutěžících Natálie Marešová obhájila krásné dělené 7. místo, přičemž ji od 1. místa dělilo pouhých 5 bodů. Gabriela Bělochová se umístila na pěkném 13. místě. Oběma soutěžícím gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Olympiáda v českém jazyce

Žáci 9. ročníku Lenka Bendová a David Šíma se ve středu 1.2.2017 zúčastnili okresního kola olympiády v českém jazyce, kterou tradičně pořádal Dům dětí a mládeže Klatovy. V početné v konkurenci 36 žáků víceletých gymnázií a základních škol se rozhodně neztratili. Lenka Bendová obsadila v konečném pořadí výborné dělené 7. místo, David Šíma pak dělené 20. místo.

Recitační soutěž

V okresním kole recitační soutěže 22.3. v Klatovech se umístil Daniel Kurbel na druhém místě a postupuje do krajského kola, které se koná 22.4. v Horšovském Týně.

OBVODNÍ KOLA

Dne 16.3. se žáci naší školy zúčastnili obvodního kola recitační soutěže v Horažďovicích. Do okresního kola postupují: Daniel Kurbel a Pavlína Buriánková. Okresní kolo se koná 22.3. v Klatovech.

ŠKOLNÍ KOLA

MATEMATICKÝ KLOKAN 2017

Dne 17. března 2017 se jako tradičně uskutečnilo školní kolo mezinárodní soutěže Matematický klokan. Žáci soutěžili v těchto 4 kategoriích:

kategorie CVRČEK (žáci  2. a 3. ročníku)
  kategorie KLOKÁNEK (žáci  4. a 5. ročníku)
  kategorie BENJAMÍN (žáci  6. a 7. ročníku)
  kategorie KADET (žáci  8. a 9. ročníku)

Každý soutěžící má k dispozici 60 minut čistého času na vyřešení 24 matematických úloh. Ty jsou rozděleny podle obtížnosti do 3 skupin (po 3, 4 a 5 bodech). Za každou správně zodpovězenou otázku získává soutěžící příslušný počet bodů (3, 4 nebo 5 bodů). Za každou neřešenou otázku nezískává ani neztrácí žádný bod. Za špatně zodpovězenou otázku naopak jeden bod ztrácí.